10 Fakte të çmendura që nuk i dini për bjondinat

Bjondet duket se bëjnë një jetë ndryshe midis burrave dhe grave.

Nga Nella
3 Min

Burrat shpesh vlerësohen që të duken bukur, veçanërisht nëse shoqërohet me sy blu.

Për gratë ato shpesh janë prapa shakave që thuren për bjondinat. Është për të ardhur keq por të dy palët si burrat ashtu edhe gratë duhet të ndjehen krenarë për flokët e tyre bjonde. Zbuloni më shumë në faktet tona të çmendura për biondet që do ta bëjnë këdo që të dëshirojë të ketë ngjyrën e flokëve bjonde.

Bjondet marrin bakshishe më shumë.

Mesatarisht kamarieret bjonde do të marrin më shumë bakshishe se çdo ngjyrë tjetër e flokëve. Sigurisht kompletimi i flokëve bjondë, gjinjve më të mëdhenj dhe të qenit e re marrin më së shumti bakshishe.

Shakatë për bjonde kanë qenë gjithmonë për rreth.

Tallja e biondeve nuk ka qenë vetëm një gjë e fundit. Filloi mbi 250 vjet më parë me Catherine-Rosalie Gerard Duthe. Ajo ishte një zonjë që shpesh quhej një bjonde memece, sepse bënte pauza të shpeshta ndërsa fliste.

Krijesat mitike janë bjonde.

Keni ëndërruar ndonjëherë të jeni kukullh apo zanë? Ndoshta jo por sigurisht që i bëjnë ato të duken tërheqëse në filma. Ata gjithashtu portretizohen shpesh me flokë bjonde.

Bjondet kanë estrogjen më të lartë.

ja-10-gjera-interesante-qe-duhet-ditur-per-te-pasmet

Femrat bjonde nuk duhet të turpërohen nëse janë të ndezura si djemtë. Ka një shtytje seksuale në rritje tek biondet kur krahasohet me ngjyrat e tjera të flokëve të tilla si flokët e kuqe dhe brunet.

James Bond më në fund ka flokë bjondë.

Aktori i gjashtë që luajti në filmat 007, Daniel Craig ishte i pari që u shfaq me flokë bjondë, kjo do të thotë se është zyrtarisht seksi dhe e mirë për ta pasur atë.Faktike.com

Bjondet kanë më shumë flokë.

Ka një mesatare prej 146,000 fijesh flokësh në një grua bjonde, më e larta midis ngjyrave të flokëve. Bjondet zakonisht kanë më shumë flokë dhe janë në gjendje t’i mbajnë ato më gjatë.

Bjonde luleshtrydhe është ngjyra më e rrallë.

10-fakte-te-cmendura-qe-nuk-i-dini-per-bjondinat

Midis bjondeve ka disa variacione. Sa e pazakontë është gjetja e limonadës së luleshtrydhes, pra më pak njerëz kanë një hije të flokëve bjonde të luleshtrydheve.

Ata e xhelozuan Marilyn Monroe.

Monroe në mënyrë famëkeqe kërkoi që asnjë grua tjetër bjonde të mos luante në asnjë nga filmat e saj. Ajo nuk donte që askush prej tyre të largonte sytë nga ajo.

Nuk ka edhe aq shumë bjonde.

Ndoshta statistika më tronditëse është se vetëm 2% e grave në botë kanë flokë bjonde natyrale. Gratë që lyejnë flokët e tyre bjonde duket se janë më të populluara.

Letonia mban një festival për të lyer flokët bjonde.

Duke folur për ngjyrosjen e flokëve tuaj bjonde, ka një festival vjetor në Letoni që mbështet lëvizjen bjonde. Çdo burrë dhe grua e pranishme ka mundësinë të ndryshojë ngjyrën e flokëve.Faktike.com

Shpërndaje artikullin
Lini një koment