10 Gënjeshtrat më të zakonshme të femrave në një marrëdhënie

Ka raste që gënjeshtra është e domosdoshme, veçanërisht nëse do të thotë të mbrosh ndjenjat e dikujt tjetër ose të shpëtosh veten.

Nga Nella
7 Min

Nuk ka rëndësi nëse është një gënjeshtër e bardhë apo një mashtrim total, të qenit i pavërtetë në mes çifteve është padyshim një faktor i dëmshëm që do të ndikojë në marrëdhënien e tyre.

Të dy kanë aftësinë të gënjejnë drejt gjysmës së tyre tjetër, për çfarëdo që të jetë arsyeja, mund të mos jetë e njëjta.

Këtu janë 10 gënjeshtrat e zakonshme që femrat i bëjnë në një marrëdhënie:

Numri i njerëzve me të cilët ajo ka qenë në shtrat

10-genjeshtrat-me-te-zakonshme-te-femrave-ne-nje-marredhenie

Ka më shumë të ngjarë që të dy keni pasur disa partnerë seksualë. Pavarësisht se e dini që kjo është e vërtetë, ju do të ndiheni jo rehat në shenjat e atyre numrave. Kjo është arsyeja pse ajo mund të gënjejë në lidhje me historinë seksuale nëse merret në pyetje. Natyrisht, pranimi i së kaluarës së njëri-tjetrit është i domosdoshëm dhe nëse dikush do t’ju gjykojë bazuar në ato numra, atëherë është koha të shkoni në mënyra të ndara.

Jeta e mediave sociale

A është ushqimi juaj i mediave sociale zakonisht i përbërë nga çifte të lumtura, dasma të paharrueshme dhe pushimet që ju dëshironi? Nëse po, nuk jeni i vetmi. Në këtë botë ku çdo ngjarje është e azhurnuar dhe e shfrenuar në internet, nuk është për t’u habitur nëse arritjet tuaja në shkallë të vogël zbehen në krahasim. Përveç kësaj, një fotografi e asaj foshnje që qesh e mbuluar me spageti nuk ka asnjë lidhje me përparimin e karrierës suaj.

“Unë jam mirë”

“Asgjë nuk kam, unë jam mirë”. Kjo është sipas një sondazhi në Daily Mail Australia që studiuesit kanë zbuluar se janë në krye të listës. Kushdo që i ka dëgjuar ato fjalë zakonisht nuk mendon shumë se është një vepër e dënueshme, megjithatë është akoma një gënjeshtër. Ndryshe nga një marrëdhënie platonike me bashkëpunëtorët tuaj, një gënjeshtër e bardhë është e papranueshme në marrëdhëniet romantike. Kur i thotë gjysmës tjetër se është mirë dhe megjithatë mendja e saj shqetësohet nga diçka, ajo do të ndihej e shkëputur ose e irrituar.

Shpenzimet e saja të kushtueshme

10-genjeshtrat-me-te-zakonshme-te-femrave-ne-nje-marredhenie

Pavarësisht se kush fiton më shumë, paratë janë gjithmonë pjesë e përbashkët e çiftit. Është e mundur që gratë tundohen të fshehin të vërtetën se sa është kostoja reale e rrobave të saj të reja, koleksionit të saj të shtrenjtë të parfumeve ose blerjes së çokollatave më të shtrenjta në botë. Kur tema ka të bëjë me paratë, jeni gjithmonë të vërtetë.

LEXO GJITHASHTU: 10 Arsye pse e festojmë muajin e mjaltit

Thënia tjetrit “Ti je më i miri që kam pasur ndonjëherë”.

Kënaqësia e njëri-tjetrit në shtrat është normale për të dy. Dhe të jetosh me partnerin tënd që duhet të jesh është e mrekullueshme. Por fakti është, nuk do të thotë domosdoshmërisht që të dy do të jeni më të mirët për njëri-tjetrin. Një grua tregoi se është e pavërtetë me burrin e saj kur tha se kishte përjetuar seksin më të madh ndonjëherë me të. Por sinqerisht, a do t’i bëjë gjërat vërtet më mirë nëse thoni të gjithë të vërtetën në një situatë si kjo? Në raste si kjo, është mirë të thuash një gënjeshtër të vogël të bardhë.

Fantazimi i dikujt tjetër

E njëjta pikë më sipër, çfarë tjetër ka për të fituar në tregimin e fantazive (duke mos përfshirë njëra-tjetrën) në mes të momentit sensual? Ekziston një mundësi që zonjat të fantazojnë një person tjetër gjatë aktit.

Pra, para se të mërziteni emocionalisht, gjithnjë mbani mend se as ju as partneri juaj nuk mund të kontrolloni mendimet tuaja.

Arritja e kulmit

Ka raste që gratë falsifikuan orgazmën e tyre një herë ose disa herë. Cilado qoftë arsyeja që mund të jetë, është një gënjeshtër. Ose ajo dëshironte të merrte fund me të, ose ndoshta e dinte që kjo nuk po ndodh këtë herë. Në çdo rast, është e mundur. Sipas studimeve rreth 48% e femrave kanë falsifikuar orgazmën e tyre.

Asnjëherë nuk ishte mashtruar në rrethin e saj të miqve

Të gjithë kanë një grup të mirë miqsh, si gruaja dhe burri që kanë qenë me ta për një kohë të gjatë. Kjo është arsyeja pse është e mundur që një grua të ketë dalë me një shoqe të saj. Para se të fillojë xhelozia, ajo do të gënjejë për këtë. Një miqësi që është e rëndësishme për të, megjithatë ka një incident të mirë që ajo do t’i mbajë ato sekrete të vogla të errëta në të kaluarën vetëm për veten e saj.

Ajo nuk është aq brenda me ish-të dashurin e saj

Kushdo që kishte kaluar kaq shumë kohë me një person tjetër me siguri ka ndjenja ndaj tyre. Sipas autorit të Sekreteve të Thella të Errëta, Gënjeshtrat e Bardha të Vogla, Susan Shapiro Barash përmendën se ajo mund të gënjejë për të mbrojtur ndjenjat e partnerit të saj, për ta bërë veten të duket si një vajzë e mirë.

Kontrolli i Lindjes

2,000 gra u pyetën në një sondazh në lidhje me gënjeshtrat që ato dëgjuan ose thanë, ndër to në krye është “Unë jam në kontrollin e lindjeve” që është një gënjeshtër e thellë. Pavarësisht nga çdo gjë tjetër, të jesh i sinqertë në lidhje me marrëdhënien tuaj seksuale është shumë e rëndësishme. Shanset për shtatzëni të padëshiruar nuk janë aspak të këndshme.Faktike.com

Shpërndaje artikullin
Lini një koment