REKORD: Foshnja me 18 kilogram lind në Australi

Nga Nella
1 Min

Një grua nga Perth, Australi, me peshë 272 kg ka lindur një foshnje me peshë të pabesueshme prej 18 kilogram.

Kjo është një peshë rekord i një foshnje të porsalindur në botë.

rekord-foshnja-me-18-kilogram-lind-ne-australi

Ajo lindi nga operacioni cezarian për të shmangur komplikimet për shkak të peshës së saj.

LEXO EDHE: 40 Fakte Interesante që duhet t’i dini për bebet

Fëmija gjigant ka habitur mjekët për shkak se askush nuk e kishte pritur që foshnja të jetë kaq e rëndë.

Edhe nëna dhe kjo foshnje simpatike janë me shëndet të mirë pas lindjes.Faktike.com

Shpërndaje artikullin
Lini një koment