10 Efektet më të Këqija të Ushqimit të Shpejtë

Fast Food është termi që i jepet ushqimit që mund të përgatitet dhe shërbehet shumë shpejt.

Nga Nella
8 Min

Nuk mund të kesh një qytetërim të shëndetshëm pa tokë të shëndetshme. Nuk mund të hani ushqim të padëshiruar dhe të keni njerëz të shëndetshëm.

Joel Salatin

Ushqimi i shpejtë mund të përkufizohet gjithashtu si çdo ushqim që kontribuon pak ose aspak vlera ushqyese në dietë, por në vend të kësaj siguron kalori dhe yndyrë të tepërt. Këto ushqime mund të jenë një mënyrë e mirë për të kursyer kohë, por nuk është mënyra e duhur për të ushqyer. Disa nga këto ushqime që kanë pak vlera ushqyese dhe shpesh të larta në yndyrë, sheqer dhe kalori.

Ushqimet e zakonshme përfshijnë ushqime të kripura, çamçakëz, karamele, ëmbëlsira, ushqime të shpejta të skuqura dhe pije të gazuara. Ushqimi i shpejtë mund të përfshijë patate të skuqura, byrekë të nxehtë, pasta, sanduiçe, hamburgerë, briosh, qebap, pica, pulë, supa dhe sallata. Ai gjithashtu përfshin pije, për shembull, milkshakes dhe pije joalkoolike.

Disavantazhet e ushqimit të shpejtë

Kur ju pëlqen të hani diçka dhe mendoni për ushqimin, gjërat e para që ju vijnë në mendje janë shija, aroma ose ngjyra. Ata që duhet të kujdesen për peshën e tyre do të mendojnë për madhësinë e porcionit, shumë të tjerë mendojnë për energjinë, yndyrnat, sheqernat, vitaminat ose mineralet. Por a e dini se ushqimi që hamë mund të shkaktojë efekte anësore dhe një listë të disavantazheve. Nuk po flasim për ushqim të prishur apo me cilësi të dobët. Ushqimi i sapo korrur ose i sapo gatuar mund të shkaktojë gjithashtu efekte anësore, disa janë serioze, disa janë thjesht shqetësuese dhe disa mund t’ju vënë në një situatë të sikletshme. Me kalimin e kohës, kjo mund të çojë në një rritje të rrezikut për sëmundje. Ushqimi i shpejtë është i dëmshëm për shëndetin. Është shkaktar i sëmundjeve të ndryshme. Këtu diskutojmë disa sëmundje më të zakonshme dhe efekte të tjera anësore të shkaktuara nga ushqimi i shpejtë.

10 efektet më të këqija të ushqimit të shpejtë

Obeziteti

Obeziteti do të thotë të kesh shumë yndyrë në trup. Nuk është njësoj si të jesh mbipeshë, që do të thotë të peshosh shumë. Ushqimi i shpejtë është i pasur me kalori dhe sheqer që kontribuojnë në shtimin e peshës. Edhe një sasi e vogël e ushqimit të shpejtë mund të rrisë ndjeshëm marrjen e kalorive. Ushqimet e shpejta zëvendësojnë edhe zakonet e të ushqyerit të shëndetshëm. Njerëzit që konsumojnë ushqime të shpejta kanë më pak gjasa të hanë fruta, perime, qumësht etj. Ky ndryshim në zakonet e të ngrënit mund të çojë lehtësisht në obezitet.

Sëmundjet e Zemrës

Njerëzit që hanë ushqim të shpejtë katër ose më shumë herë në javë, rrisin rrezikun e vdekjes nga sëmundjet e zemrës me 80 për qind. Ushqimet e shpejta krijojnë një rrezik shumë më të lartë të sëmundjeve të zemrës për shkak të nivelit të lartë të yndyrave të ngopura ose trans që gjenden në pjesën më të madhe të ushqimeve. Ato yndyrna mund të bllokojnë arteriet dhe, me kalimin e kohës, të kontribuojnë në nivele të larta të kolesterolit.

Diabeti i tipit 2

Ushqimi i shpejtë është bërë një mënyrë jetese për shumë persona të zënë që kërkojnë një alternativë të shpejtë dhe të lirë për gatimin në shtëpi. Edhe pse ata mund të zhvillojnë diabet të tipit 2, ky lloj diabeti shpesh shkaktohet nga zgjedhjet e dobëta të stilit të jetesës, të tilla si mbipesha dhe mos aktiviteti fizik. Ka një efekt anësor për konsumimin e sasive të shpeshta të ushqimit të shpejtë ‘obeziteti’ i cili mund të çojë në zhvillimin e diabetit.

Ulçera peptike

Një ulçerë peptike, e njohur gjithashtu si PUD ose sëmundja e ulçerës peptike, është ulçera më e zakonshme e një zone të traktit gastrointestinal që zakonisht është acid dhe për këtë arsye jashtëzakonisht e dhimbshme. Për gati 100 vjet, mjekët besonin se stresi, ushqimet pikante dhe alkooli shkaktonin shumicën e ulcerave. Ushqimet e shpejta që mund të shkaktojnë Ulçera janë picat, patatinat, gjarpërinjtë e kripur etj.

Mungesa e Mbledhjes Familjare

Ushqimi i Shpejtë nuk u ofron anëtarëve të familjes mundësinë për të vendosur dhe për të ngrënë në një vend. Çdokush mund të blejë dhe të hajë duke ecur në rrugë, duke drejtuar një automjet dhe gjatë punës së tij në zyrë. Kënaqësia që ofron një vakt i kombinuar mungon në Fast Food.Faktike.com

Koha e parregullt e të ngrënit

Një person i shëndetshëm duhet të hajë në kohën e duhur të cilën ushqimi i shpejtë nuk e ka. Ushqimi i shpejtë mund të konsumohet në çdo kohë ose një kohë dy herë ose tre herë në ditë, ndërsa ushqimi i gatuar në shtëpi shërbehet në kohën e duhur që ofron mundësi për të pushuar pas ngrënies.

Humbje Parash

40-fakte-interesante-qe-mund-te-ju-interesojne-per-parate
Euro

Ushqimi i shpejtë harxhon shumë para në krahasim me ushqimin e përgatitur në shtëpi. Njerëzit me të ardhura të ulëta vështirë se mund të përballojnë përdorimin e vazhdueshëm të ushqimit të shpejtë. Shpenzon shumë buxhet dhe është gjithashtu shkaktar i humbjes së trupit të shëndetshëm.

Humbje e Oreksit

Ushqimi normal përmban meze të cilat nuk janë të pranishme siç duhet në ushqimin e shpejtë. Përdorimi i vazhdueshëm i ushqimit të shpejtë mund të shkaktojë humbje të oreksit, tretje jonormale dhe ndonjëherë edhe helmim nga ushqimi. Ushqimi i shpejtë nuk i plotëson të gjitha nevojat e stomakut.

Mungesa e lëndëve ushqyese thelbësore

Një ushqim i ekuilibruar mirë përmban të gjithë elementët thelbësorë që janë të nevojshëm për zhvillimin e njeriut. Ndërsa ushqimi i shpejtë nuk i ka të gjitha këto elemente, ky lloj ushqimi përmban disa elementë në sasi të madhe ndërsa të tjerët mungojnë. Pra, ushqimi i shpejtë nuk i plotëson të gjitha nevojat e trupit dhe ndonjëherë shkakton çrregullim.

Stresi

10-fobi-me-te-cuditshme-per-te-cilat-ju-ndoshta-nuk-dini-asgje

Ushqimet e pasura me yndyrë janë shkak për shumë sëmundje që lidhen me zemrën, enët e gjakut, mëlçinë dhe shumë të tjera. Gjithashtu rrit nivelin e stresit. Është vënë re se një vakt i pasur me yndyrë mund të rrisë nivelin tuaj të stresit dhe t’ju bëjë në një nivel më të lartë stresi në krahasim me ata që hanë një vakt me pak yndyrë. Disa ushqime dhe pije veprojnë si stimulues të fuqishëm për trupin dhe për këtë arsye janë një shkak i drejtpërdrejtë i stresit.

Ashtu si ushqimet që përmbajnë kafeinë (kafe, çaj, kola dhe çokollata), mielli i bardhë, kripa, yndyrat e ngopura, ushqimet e përpunuara, të tilla si ushqimet e padëshiruara dhe ushqimet e shpejta, përmbajnë aditivë sintetikë – konservues, emulsifikues, trashës, stabilizues dhe përmirësues të shijes. Këto ushqime quhen “pseudostresorë” ose “simpatomimetikë”.Faktike.com

ETIKETA:
Shpërndaje artikullin