30 Fakte Interesante rreth Sheqerit

Nga Nella
8 Min

Sheqeri është i ëmbël dhe përmban pothuajse çdo ushqim që konsumojmë. Njerëzit në të gjithë botën e përdorin atë, megjithëse përdorimet nuk janë të gjitha njësoj.

Sheqeri është aq i zakonshëm sa që shumica e njerëzve mendojnë se e kuptojnë plotësisht atë. Shikoni më poshtë për 30 fakte interesante dhe të çmendura në lidhje me sheqerin.

#1 Sheqeri nuk ishte aq i bollshëm kur arriti për herë të parë në treg. Gjithashtu as nuk ishte i lirë. Në atë kohë, ishte më e zakonshme që njerëzit të përdornin mjaltin si një ëmbëlsues natyral.

#2 Pasi u zbulua kallami i sheqerit, njerëzit filluan të hanin bimë të papërpunuar për të shijuar ëmbëlsinë e saj, në vend që të nxirrnin sheqerin.

#3 Sheqeri, nga ana e saj, erdhi nga India dhe Azia Juglindore.

Dokumenti thotë se njerëzit filluan të përdorin kallam sheqeri në Indi.

#4 Sanskritishtja, e shkruar midis viteve 400–350 pes (Mahabhashya e Patanjali), sugjeron që njerëzit e Guinesë së Re ishin të parët që zbutën kallamin e sheqerit. Kjo ishte në vitin 8000 pes. Sheqeri arriti në Filipine dhe Indi më vonë.

#5 Askush nuk mund të përcaktojë saktë momentin kur sheqeri i kristalizuar u zbulua për herë të parë. Historianët e dinë se kjo ndodhi gjatë Shekullit të 5-të të erës sonë në epokën e Guptas perandorake.

#6 Indianët nuk kujdeseshin për sheqerin. Të paktën, jo fillimisht. E gjitha kjo ndryshoi kur gjetën një mënyrë për ta kthyer lëngun e kallamit në kristale. Kjo e bëri shumë më të lehtë ruajtjen dhe transportimin.

#7 Në atë kohë, në gjuhën lokale quhej ‘Khanda’, një fjalë e lidhur me karamele.

#8 Përhapja e sheqerit u është imponuar marinarëve indianë të cilët e prezantuan atë tek njerëzit që takuan përgjatë rrugëve të tyre tregtare. Kina, nga ana e saj, mësoi të bënte sheqer të kristalizuar nga murgjit budistë udhëtarë.

#9 Plantacionet e sheqerit në Kinë u shfaqën në Shekullin e 7-të. Perandori Taizong i Tang u interesua për kallam sheqeri. Kjo i inkurajoi të dërguarit indianë në Kinë të zbulonin sekretet e kultivimit të kallamit.

#10 Sheqeri erdhi në Angli në Shekullin e 12-të. Në atë kohë, vetëm të pasurit mund ta përballonin atë. E njëjta gjë vlen për kanellën, xhenxhefilin dhe shafranin.

LEXO EDHE: Fakte interesante rreth çokollatës së famshme Snickers

#11 Sot, sheqeri është thjesht një ëmbëlsues. Por për kohën më të gjatë, ai u përdor për qëllime mjekësore. Njerëzit nga Iraku i Shekullit të 9-të do të bënin shurupe duke përdorur sheqer, fruta, erëza dhe pluhura të ndryshme.

#12 Për një periudhë, mjekët anglezë në të vërtetë menduan se sheqeri mund të shërojë një shumëllojshmëri të gjerë të sëmundjeve.

Një mjek nga Shekulli 18 ishte i bindur se hedhja e sheqerit në sy mund të shërojë sëmundjet e lidhura me sytë.

#13 Në Evropë dikur ishte krejt normale që njerëzit të bënin skulptura nga sheqeri. Këto të ashtuquajtura hollësi shpesh gjendeshin në festa në Shekullin 13. Por askush nuk u josh posaçërisht për t’i ngrënë sepse kishin shije të tmerrshme.

Për të bërë skulpturat, u përdorën shumë arra dhe pasta. Pjesët artistike që rezultuan kujtonin baltën në qëndrueshmërinë e tyre.

#14 Jo vetëm që sheqeri ishte një luks për të pasurit por ishte edhe mjaft i rrallë. Henry III e zbuloi këtë në Shekullin e 13-të kur u përpoq të merrte 1.3kg sheqer.

Ai nuk e priste që kërkesa e tij të jepte shumë fryt, sepse dyshonte se një vëllim i tillë ishte madje i pranishëm në vend.

#15 Sheqeri u bë një mall i zakonshëm i arritshëm edhe për klasën punëtore në Shekullin 19. Në këtë pikë, çmimet kishin rënë ndjeshëm. Ishte gjithashtu rreth kësaj kohe që njerëzit filluan të përdorin substancën në qull, ëmbëlsira, puding dhe sende të ndryshme ushqimore. Tradita e shtimit të sheqerit në çaj lindi në këtë epokë.

#16 Andreas Marggraf, një kimist gjerman meritohet për zbulimin e sheqerit të panxharit në vitin 1747. Kërkimi i Andreas përcaktoi se sheqeri nga një panxhar sheqeri nuk ndryshonte nga sheqeri i nxjerrë nga kallami. Disa vjet më vonë (1802), u ndërtua një rafineri sheqeri panxhar, e para në llojin e saj.

#17 Sot, amerikanët prodhojnë rreth 8400 ton sheqer panxhar çdo vit.

#18 Sheqeri është pothuajse kudo. Sheqernat janë blloqet ndërtuese të karbohidrateve; karbohidratet janë blloqet ndërtuese të qelizave. Si i tillë, ju mund të argumentoni se njerëzit dhe kafshët kanë nevojë për sheqer për të mbijetuar.

#19 Është e pranishme në fijet e të gjitha bimëve, të krijuara si nënprodukt i fotosintezës.

#20 Mund ta gjeni natyrshëm në perime dhe drithëra, për të mos përmendur frutat dhe produktet e qumështit.

#21 Sheqeri përbëhet nga molekula të karbonit, hidrogjenit dhe oksigjenit.

#22 Lloji më i popullarizuar i sheqerit është saharoza e kristalizuar. Kjo është ajo që njerëzit e quajnë sheqer në tryezë. Sukroza përbëhet nga një molekulë e fruktozës dhe glukozës.

#23 Sheqeri i tryezës, lloji që shtoni në çaj, nuk është përbërja më e ëmbël në Tokë. Në fakt, është 200,000 herë më pak e ëmbël se lugduname, e cila është përbërja më e ëmbël.

#24 Ekzistojnë tri kategori të sheqerit domethënë: monosakaridet, disakaridet dhe poliolet. Njerëzit që bëjnë ëmbëlsues pa sheqer përdorin poliolet. Ky nuk është sheqer i vërtetë ’.

Frutat, sheqeri i tryezës, qumështi dhe shumë produkte të tjerë të ëmbëlsuar përdorin disakaride, të cilat janë sheqerna që përbëjnë dy monosakaride të lidhura. Monosakaridet janë sheqerna me një molekulë të vetme.

#25 Sheqeri që gjendet në fruta dhe mjaltë quhet fruktozë. Është dy herë më i ëmbël se sheqeri i tryezës, por vetëm nëse hani versionin kristalor. Duhet të theksohet se frutat gjithashtu kanë saharoze dhe glukozë.

#26 Lloji më i bollshëm i sheqerit në natyrë është glukoza. Por rrallë shihni njerëz që e hanë atë në formën e saj të pastruar.

#27 Njerëzit marrin pjesën më të madhe të sheqerit nga kallami i sheqerit dhe panxhari i sheqerit sepse ato kanë përqendrimin më të lartë të substancës.

#28 Ekzistojnë 37 lloje të kallamit të sheqerit. Është prodhimi më i madh në botë.

#29 Sheqeri shkakton sëmundje si diabeti, sëmundjet e zemrës dhe sëmundjet e mëlçisë.

Nëse keni një formë trupi molle (matja e belit tuaj është më e madhe se matjet e ijëve), keni më shumë mundësi të krijoni gjendje të mëlçisë dhe zemrës që vijnë nga konsumi i sheqerit.

#30 Konsumi i tepërt i sheqerit mund të dobësojë procesin e shërimit në pacientët me kancer të gjirit dhe kancer të zorrës së trashë.Faktike.com

Shpërndaje artikullin