Top 10 Markat më të shtrenjta të Veshjeve në Botë 2022

Të vishesh në një mënyrë elegante dhe të adhurueshme ka mbetur gjithmonë një shqetësim kryesor i qenieve njerëzore.

9 Min

Mendoj se ka bukuri në çdo gjë. Atë që njerëzit ‘normalë’ e perceptojnë si të shëmtuar, zakonisht mund të shoh diçka të bukur në të

Alexander McQueen

Njerzit jo vetëm që shpenzojnë shumë kohë në zgjedhjen e rrobave të tyre, por gjithashtu shpenzojnë një shumë të madhe parash për veshjet për t’u dukur ndryshe nga njerëzit e tjerë.

Instinkti i të qenit ndryshe nga të tjerët shpesh i shtyn ata të mos hezitojnë të paguajnë çmime të larta për zgjedhjen e rrobave. Më poshtë është lista e top 10 markave më të shtrenjta të veshjeve, të cilat janë shumë të njohura në mesin e adhuruesve të panumërt të modës në mbarë globin.

Valentino

Këto dizajne kreative dhe në modë kanë një aftësi për t’i bërë gratë të dashurohen me to. Ata tani janë bërë pronë e nxehtë e adhuruesve të modës në mbarë botën. Garderoba e saj përrallore e bën atë një nga 10 markat më të shtrenjta të veshjeve në botë. Është i specializuar dhe është më i popullarizuar për gamën e veshjeve të mbrëmjes. Dizajni i tij i guximshëm tërheq gratë nga klasa e pasur që janë të çmendura pas tendencave luksoze të modës moderne.

Hermes

Hermes është një markë franceze dhe më e njohur për produktet e saj luksoze të modës së lartë. Është një nga ato marka që habisin gjithmonë klientët. Kjo markë veshjesh prodhon më së shumti lëkurën e saj, aksesorët e stilit të jetesës, orenditë e shtëpisë, parfumeri, bizhuteri, orë dhe artikuj të gatshëm për t’u veshur. Modelet e saj janë shumë të njohura në mesin e adhuruesve të modës të rinj.

Themeluar në vitin 1837. Megjithëse biznesi ka parë shumë ulje-ngritje gjatë dy shekujve, por ai mbetet një prani e madhe në kohët moderne.

Versace

Moda italiane, Versace prodhon dizajne të modernizuara në mënyrë të barabartë për burrat dhe gratë. Është shumë popullor në mesin e adhuruesve të trendit, të cilët janë të gatshëm të paguajnë çdo çmim për modën më të fundit dhe cilësi më të mirë. Kjo markë ka prezantuar një shumëllojshmëri veshjesh të modës, duke mos lënë hapësirë për rivalët konkurrues.

Shumica e stilistëve dhe artistëve kanë rekomanduar Versace një markë veshjesh sezonale. Është një nga markat më të mira të modës për veshje dhe aksesorë të tjerë për burra dhe gra. Sot, përveçse është i njohur për të qenë pranë majës në veshjet luksoze, ajo është zgjeruar duke përfshirë tani gamë në aksesorë, grim dhe tani ka prodhuar edhe mobilje të dizajnuara.

Dior

Dior është i njohur për modelet e tij shumë të sofistikuara, magjepsëse, elegancës, të modernizuara dhe prestigjioze të veshjeve. Produktet e saj cilësore me tendencat më të fundit të modës konsiderohen si simbol. Këto produkte shumë të shtrenjta tërheqin edhe gratë nga industria e modës.

Reputacioni prestigjioz i Dior është rritur pas përfshirjes së produkteve të reja si parfume, çanta, syze dielli, veshje për femra dhe veshje të tjera të modës. Ka artikuj të tjerë të ndryshëm të cilët po tregtohen dhe eksportohen nga Dior në vende të tjera, por pëlhura më e ndjeshme e veshjes është çanta dhe çantat femërore.

Marc Jacobs

Variacionet sezonale, dizajnet luksoze dhe shitjet ekskluzive janë disa veçori të kësaj marke. E njohur prej kohësh për veshjet e saj në modë, ajo tani po përqendrohet kryesisht në bizhuteri, çanta dhe këpucë, por gjithashtu ofron gamë veshjesh të jashtme për stinët e ndryshme. Avantazhi kryesor është se suksesi i përgjithshëm i markës është në modelet e veshjeve.Faktike.com

Armani

Armani nuk është vetëm marka më e shtrenjtë e veshjeve, por është edhe marka më e njohur në mbarë globin. Ka shumë pak marka që vijnë me një gamë dhe kjo markë ka një gamë të madhe. Duke filluar nga parfumet dhe duke përfunduar në veshje. Është emri i vjetër në prodhimin e rrobave, veçanërisht xhinse dhe bluza.

Modelet e rrobave rekomandohen më tej nga dizajnerët e autorizuar të modës dhe dyqanet e butikut. Është e vetmja markë që është shitur gjerësisht në të gjithë botën dhe ka fituar një emër të madh. aty ku ka ndryshime të mëdha sezonale, rrobat Armani janë më të mira për t’u përdorur në ato stinë. Armani tani ka përqendruar një gamë që synon fëmijët, si meshkuj ashtu edhe femra.

Dolce & Gabbana

Të njohura zakonisht si D&G, Dolce dhe Gabbana nuk kanë nevojë për fjalë për të përshkruar popullaritetin dhe hirin e markave të tyre. Është marka më e famshme dhe e dëshirueshme e veshjeve në kulturën italiane. Produktet e saj pëlqehen njëlloj si nga burrat ashtu edhe nga gratë dhe shiten në numër të madh në të gjithë botën.

Prada

Nëse jeni të gatshëm të bëni një ndryshim në jetën tuaj, atëherë kjo është zgjidhja më e mirë. Rrobat e modës të kësaj marke italiane tërheqin një numër të madh të të dashamirëve të modës. Ajo është e njohur për shitjet në mbarë botën dhe kështu shpesh janë më të aksesueshme se disa nga markat e tjera kryesore.

Produktet e saj janë produktet më të shtrenjta të veshjeve në botë. I njohur për dizajnet e tij të thjeshta, të dallueshme dhe komode. Gjithashtu mban një emër të mirë në tregun e parfumeve. Si gjithmonë Prada e bën atë ndër 10 më të mirat për renditjen e vitit 2022.

Chanel

Chanel konsiderohet të jetë një nga ato marka që po fitojnë një kërkesë të madhe. Kjo është një markë që shpesh favorizohet nga të famshmit dhe të pasurit. Modelet elegante dhe të pasura ju mundësojnë të zgjidhni midis të vërtetave të shkëlqyera. E veçanta e markave të veshjeve qëndron në faktin se kjo markë nuk kopjon stile të tjera dhe kështu ruan ekzistencën e saj.

Nuancat cilësore, artikujt për kujdesin e lëkurës dhe produktet e bukurisë janë emëruar gjithashtu sipas Chanel. Kjo markë është ndoshta më e kërkuar nga adhuruesit më të modës, sepse është marka më e njohur e modës në botë.

Gucci

Kostoja dhe cilësia e përgjithshme e bënë këtë markë të famshme italiane të qëndrojë në vendin e parë. Kjo markë është ndoshta më e shtrenjta në botë dhe ata dizajnojnë artikuj për burra dhe gra. Artikujt e tyre përfshijnë kravata, çanta dore, funde, këpucë dhe bagazhe.

Edhe pse të shtrenjta, këto artikuj të markës janë gjithmonë luksoze dhe me stil. Ka shumë rivalë, por ende nuk është përjashtuar nga dhjetë vendet e renditjes. Gucci është si gjithmonë në krye të renditjes për vitin 2022.

PMS në lidhje me “Markat më të shtrenjta të veshjeve”

Cila është marka më e shtrenjtë e veshjeve?

Marka më e shtrenjtë e veshjeve është Gucci. Dizajneri i modës me bazë në Itali është themeluar në Firence, Toscana nga Guccio Gucci në vitin 1921. Tani ka 487 vende në mbarë botën dhe një vlerë neto prej rreth 15 miliardë dollarë.

Cila është marka luksoze më e shtrenjtë?

LVMH: Louis Vuitton Moet Hennessy është marka më e vlefshme luksoze në botë, me një vlerë të markës prej rreth 75.7 miliardë dollarë amerikanë në vitin 2022.Faktike.com

ETIKETA: , , , ,
Shpërndaje artikullin