Top 10 Femrat më HOT në botë (2022)

Të gjithëve na pëlqen të shikojmë filma të mrekullueshëm, të dëgjojmë muzikë, të përditësohemi me tendencat më të fundit të modës dhe të zbulojmë vendet më interesante.

Top 10 Femrat Me Hot Ne Bote 2022 3
Top 10 Femrat Me Hot Ne Bote 2022 3

Unë mendoj se seksualiteti është tërheqës vetëm kur është i natyrshëm dhe spontan.

Marilyn Monroe

Por nëse ka një gjë që ne jemi pa dyshim njohës, janë gratë. Qoftë në sport, showbiz apo në industrinë e modës, ne sjellim një listë me dhjetë Femrat më Hot në Botë për vitin 2022.

Këto gra janë mjaft të dëshirueshme, jo vetëm për shkak të trupit të tyre tërheqës, por edhe për vetëbesimin dhe arritjet e tyre.

Fituesja e titullit “Gruaja më e nxehtë” në botë 2022 është Jennifer Lawrence.

Jennifer Lawrence

top-10-femrat-me-hot-ne-bote-2022

Ylli i ‘Hunger Games’ Jennifer Lawrence është femrat më të nxehta në botë për vitin 2022, gjithsesi sipas lexuesve të FHM, ajo është kurorëzuar fituese e listës vjetore të revistës 100 femrat më seksi në botë. Këtë vit, Lawrence kryesoi listën e aktoreve më të fuqishme të Forbes dhe u rendit në vendin e 12-të në listën e 100 të famshëmve.Faktike.com

Lucy Mecklenburgh

Ylli i ‘TOWIE’, Lucy Mecklenburgh u votua për trupin më të mirë në bikini 2013. Rezultatet e biznesit të saj të fitnesit në internet Me Lucy-n shpërtheu, xhirimi i kopertinës së saj seksi në FHM dhe sesioni i saj topless për Ellesse e bëjnë atë ndër 10 femrat më të nxehta në botë 2022. Gjithashtu Si fytyra e FHM dhe Ellesse, ish-ylli i realitetit televiziv është gjithashtu një eksperte fitnesi dhe stiliste.

Beyonce

Beyoncé, femra më seksi e shekullit nga GQ, mban vendin e 7-të në listën tonë. Një nga argëtueset më të mira në muzikën bashkëkohore popullore, Beyonce është renditur në krye të 100 të famshëmve të Forbes dhe është bërë muzikantja zezake më e paguar në histori në vitin 2014.

Ajo u përfshi në listën e 100 njerëzve më me ndikim në botë në vitin 2013 dhe 2014 nga revista Time. Ajo ka dëshmuar se është pak a shumë një nga zonjat më seksi në muzikë dhe se Jay Z është një djalë me fat.

Mila Kunis

top-10-femrat-me-hot-ne-bote-2022

Fituesja e vitit të kaluar në FHM 100 femrat më seksi, Mila Kunis nuk e ka ruajtur kurorën e saj. Ajo mban vendin e 6-të, veçanërisht, sepse nuk ka qenë në të vërtetë në ndonjë gjë veçanërisht të dukshme gjatë gjithë vitit, përveç disa fotografive që ngërthejnë Ashton Kutcher dhe ndoshta është shtatzënë. Pa dyshim që ajo është një nga aktoret më të fuqishme në Hollywood.Faktike.com

Kaley Cuoco

Kaley Cuoco e Big Bang Theory mban vendin e 5-të në listën tonë. Cuoco me prejardhje italiane zyrtarisht mund ta quajë veten më seksi se Mila Kunis, Beyonce dhe Scarlett Johansson.Faktike.com

Emily Ratajkowski

Në vendin e katërt në listën e femrave më të nxehta në botë 2022, 22-vjeçarja Emily Ratajkowski. Ajo shpërtheu në retinën e të gjithëve si një bombë bërthamore seksi vitin e kaluar kur u shfaq në videoklipin “Blurred Lines” të Robin Thicke, i cili u bë kënga numër një e vitit. Pas suksesit dhe polemikave të “Blurred Lines”, ajo u bë një seks simbol i profilit të lartë dhe fitoi një vend në Sports Illustrated Swimsuit Issue.

Rihanna

Arritja në një vend të tretë jashtëzakonisht të respektueshëm në numërimin mbrapsht të revistës FHM për 100 Gratë më Hot në Botë 2022. Princesha e popit të Barbados, Rihanna është gjithashtu ylli më seksi i popit në të gjithë universin. Ajo mori çmimin e arritjes së jetës në Icon Fashion nga Këshilli i Dizajnuesve të Modës të Amerikës (CFDA), më 2 qershor 2014.

Michelle Keegan

Aktorja e lindur në Irlam, Michelle Keegan, e njohur më së shumti për interpretimin e rolit të Tina McIntyre në telenovelën ITV, Coronation Street, nga viti 2008 deri në 2014. Keegan është cilësuar si gruaja e dytë më seksi në botë nga lexuesit e revistës për meshkuj FHM në sondazhi i tyre vjetor për femrat më seksi. Ajo gjithashtu është nominuar për Femrën më Seksi në British Soap Awards 2014.

Nicole Scherzinger

Numri i nëntë në top 10 femrat më të nxehta në botë 2022, Nicole Scherzinger, një artiste, aktore dhe personalitet televiziv amerikan.

Scarlett Johansson

Një nga vogëlushet më të lezetshme në këtë listë. Është shumë e vështirë të gjesh një person të vetëm në këtë planet që nuk e do Scarlett Johansson. Me buzëqeshjen e saj magjepsëse, sensin e saj të humorit dhe kthesat matematikisht të pamundura, nuk është e çuditshme që ajo ka qenë në çdo FHM 100 Femrat më Seksi që nga viti 2005.Faktike.com